FAQ

OBECNÉ

Co je to Smashmonday?

Nejsme klasické interiérové studio. Jsme online interiérový ateliér, tým interiérových designérů, dekoratérů a nadšenců. Pomůžeme ti s proměnou celého bytu i malou konzultací. Připravujeme koncepty, které nutně nevyžadují zásah do dispozic bytu ani nábytek na míru. Pracujeme se současným prostorem, jeho klady i zápory, stolkem po babičce i kobercem z blešáku a vše doplníme novými kousky a nápady. Vytváříme osobité domovy, který budou připraveny i na změny v budoucnosti.

Proč dát přednost Smash Monday před klasickým designérem?
 • Od začátku jasný servis, termíny a cena
 • Díky online servisu pohodlí navrhování bez ohledu na to, kde jste
 • Dostupná cena designové služby
 • Práce s jakýmkoli rozpočtem na zařizování interiéru
 • Možnost nastavení vlastního časového plánu designování
 • Rozplánování zařizování interiéru podle tvých finančních možností

O DESIGNOVÁNÍ SE SMASH MONDAY

Jak Smash Monday servis funguje?

Jednoduše! Jakmile si najdeš chvilku času, vyplníš náš online dotazník, kde se tě budeme ptát na otázky ohledně tvého projektu a vkusu. Nahraješ nám půdorys místnosti, fotky tvého bytu a jakoukoli inspiraci, kterou máš z časopisů, eshopů, Pinterestu, Instagramu a dalších zdrojů. Upřesníš nám, jaký balíček našich služeb si myslíš, že je pro tvé potřeby vhodný.

Do dvou pracovních dnů se ti ozveme. Potvrdíme ti, že sis zvolil/a správný balíček nebo doporučíme jiný a domluvíme se na termínu, kdy můžeme začít s designováním. Jakmile začneme, první koncept ti pošleme už do sedmi pracovních dní. V tu chvíli tě propojíme s tvým designerem, se kterým si domluvíš hovor přes telefon nebo zoom call a poskytneš mu připomínky, které designérovi pomohou vyladit návrh k tvé spokojenosti. Do sedmi pracovních dnů pak obdržíš finální návrh, shopping list a další podklady podle toho, jaký balíček sis zvolil/a.

Jaké místnosti navrhujete nebo dekorujete?

V rámci balíčku GO BIG OR GO HOME navrhujeme obývací pokoje, jídelny, ložnice, chodby, dětské pokoje, pracovny a terasy.

V rámci balíčku FINAL TOUCH dekorujeme obývací pokoje, jídelny, ložnice, chodby, dětské pokoje, pracovny, terasy, ale také koupelny a kuchyně. V případě kuchyně se jedná o doplňky jako dekorativní nádobí, textil, úchytky a dekorace. U koupelen vám pomůžeme vybrat ručníky, organizéry, zásobníky, zrcadlo apod.

Pokud si přeješ navrhnout místnosti, které obvykle vyžadují i zásah řemeslníků, jako je koupelna nebo kuchyň, vyber si balíček WANNA MORE? nebo nás kontaktuj na hello@smashmonday.cz.

Co zahrnuje balíček GO BIG OR GO HOME?

Tento balíček je vhodný pro ty, kteří chtějí kompletní změnu místnosti nebo ji plně vybavit. Zahrnuje:

 • Komunikaci online a jeden online call s představením konceptu
 • Koncept místnosti odrážející tvůj styl 
 • Předvýběr nábytku a doplňků tobě „na míru“
 • Přehledný nákupní seznam s odkazy na vybraný nábytek
 • Dva zvizualizované pohledy pro co nejpřesnější představu (tzv. looky)
 • Půdorys pro odstranění veškerých obav
 • Možnost jednoho kola úprav po obdržení looku
Co zahrnuje balíček FINAL TOUCH?

Tento balíček je vhodný pro ty, kteří potřebují jen osvěžit nebo sjednotit místnost pomocí doplňků nebo drobného nábytku. Zahrnuje:

 • Komunikaci online a jeden online call s představením konceptu
 • Koncept místnosti odrážející tvůj styl
 • Předvýběr nábytku a doplňků tobě „na míru“
 • Přehledný nákupní seznam s odkazy na vybraný nábytek
 • Možnost jednoho kola úprav po obdržení předvýběru nábytku a doplňků
Jaký je rozdíl mezi GO BIG OR GO HOME a FINAL TOUCH?

Balíček FINAL TOUCH je vhodný pro ty, kteří chtějí osvěžit nebo sjednotit místnost pomocí doplňků nebo drobného nábytku. Balíček GO BIG OR GO HOME je vhodný pro ty, kteří hledají kompletní změnu nebo chtějí pokoj plně vybavit. Oproti balíčku FINAL TOUCH, balíček GO BIG OR GO HOME zahrnuje dva zvizualizované pohledy místnosti pro co nejpřesnější představu a přesný půdorys s doporučením rozložení a velikosti nábytku.

Co najdu pod balíčkem WANNA MORE?

Balíček WANNA MORE zahrnuje všechny služby nad rámec GO BIG OR GO HOME. V rámci tohoto balíčku tvoříme návrhy kuchyní a koupelen vyžadující přesné vizualizace. Můžeš si nás objednat na dekorování, ale také homestaging nebo osobní či online konzultaci. Věnujeme se i komerčním zakázkám, speciálně zařízení kanceláří pro start-upy. Můžeme ti také rozkreslit zadání pro truhláře pro výrobu jakéhokoli nábytku na míru. V neposlední řadě připravujeme v případě potřeby i 3D vizualizace včetně renderingu.

Věnujete se i větším projektům?

Ano! Tyto projekty vyžadují více času a péče jak ze strany klienta tak designéra. Proto se jim věnujeme mimo naše standardní balíčky. Navrhujeme nebo dekorujeme interiéry bytů, chalup, start-upů… Můžeš nás kontaktovat na hello@smashmonday.cz.

Pomohou mi designéři i s detaily jako je doporučení barvy výmalby nebo třeba záclon?

Samozřejmě! Víme, že základ pro naše návrhy je stejně tak důležitý jako správný výběr solitérního nábytku. Proto ti rády doporučíme i další úpravy.

Kolik času celý proces zabere?

První koncept ti pošleme do sedmi pracovních dní od uhrazení faktury. Většinu projektů pak zfinalizujeme do dvou až tří týdnů. Toto období zahrnuje počáteční koncept, komunikaci s designérem, úpravy a konečný design (v případě balíčku GO BIG OR GO HOME také zvizualizované pohledy a půdorys). Závisí to samozřejmě i na rychlosti zpětné vazby klienta a časné úhradě faktury. V případě větších projektů (dvě místnosti a více) se může proces prodloužit, ale naší snahou je dodat návrhy co nejrychleji.

S jak velkým rozpočtem pracujete?

S jakýmkoli! Někdy se může stát, že se tvé očekávání nepotká s realitou tvých finančních možností. Ale od toho je tady náš tým, aby ti poradil. Pokud máš však jakékoli pochybnosti, zda jsme s tvým rozpočtem schopni pracovat, prosím ozvi se nám na email hello@smashmonday.cz.

Jak budu s designérem komunikovat?

Jakmile pro tebe budeme mít hotový první koncept, propojíme tě s designerem, který si s tebou naplánuje telefonát nebo konferenční hovor přes google hangouts.  Upřednostňujeme google hangouts, kdy jsme ti schopny co nejlépe představit celou myšlenku návrhu. Finální návrh ti designér odešle skrze email. Pokud by bylo třeba se ještě jednou telefonicky propojit, designér to navrhne.

ZAČÍNÁME DESIGNOVAT

Jaký balíček mám zvolit, pokud mám například propojenou jídelnu a obývací pokoj nebo garsonku?

U místnosti, který má více funkcí, je potřeba objednat více balíčků. Například u návrhu propojeného obývacího prostoru a jídelny bude tvůj designér pracovat na dvou návrzích a tomu bude odpovídat i celková cena. V případě, že by postačil pouze jeden balíček, což se může stát u opravdu malých místností (ložnice s pracovním koutem nebo garsonka), informujeme tě o tom při zaslání nabídky. Pokud si chceš být jist/a ještě před vyplněním dotazníku, kontaktuj nás na hello@smashmonday.cz.

Jaký balíček si mám zvolit, pokud potřebuji některou místnost vybavit celou a jinou pouze doladit doplňky?

Pokud chcete například zařídit kompletně nový obývací pokoj a v ložnici ti stačí pouze obměnit doplňky, vyber balíček GO BIG OR GO HOME a upřesni nám na konci dotazníku, že pro ložnici je dostačující balíček FINAL TOUCH. My ti ještě před zasláním faktury pošleme nabídku odpovídající tvým potřebám.

Můžete zapojit i můj starší nábytek?

Ano, to je jednou z výhod designování s námi, ničemu se nebráníme! Vyfoť prosím svůj nábytek a na konci dotazníku nám do komentářů uveď, které kousky chceš zachovat a jaké mají rozměry.

Jak zaměřím půdorys místnosti?

Po vyplnění online dotazníku o tvém projektu tě požádáme o zaměření místnosti. Pokud nemáš k dispozici půdorys od projektantů, nice se neděje, postačí nám jednoduchý náčrt. Pomocí páskového měřiče změříš délku a šířku místnosti. Nezapomeň také změřit výšku stropu a rozměry okna / dveří. Pokud je součástí místnosti i vestavěný nábytek, který bude zůstávat, uveď jeho půdorys a rozměry také. Ukázku správného zaměření najdeš níže. Pokud by sis nevěděli se zaměřením stále rady, kontaktuj nás ještě před vyplněním dotazníku na hello@smashmonday.cz.

PO DOKONČENÍ PROJEKTU

Co mám dělat v případě, že produkty na shopping listu již nejsou dostupné?

Napiš nám a my se budeme snažit najít co nejlepší alternativu. Prosíme však, aby ses snažil/a nás kontaktovat do 30 dní po uzavření projektu. Vždy pracujeme s aktuální nabídkou e-shopů a tak nejsme 100% schopni zaručit dostupnost ve chvíli, kdy se dostaneš k objednávání. I proto se snažíme vždy uvést aktuální dostupnost zboží v shopping listu.

Mohu se na vás obrátit s případnými dotazy i po odeslání projektu?

Samozřejmě! Naším cílem je tvá maximální spokojenost a je nám jasné, že v průběhu nakupování a zařizování vyvstanou nové otázky. Prosíme však, abyste ses snažil/a nás kontaktovat do 30 dní po uzavření projektu. 

Co mám dělat, když bych chtěl/a u výsledného návrhu ještě pár věcí upravit?

Nestává se to často, ale může. Pokud nejsi spokojen/a s něčím v návrhu, naším přáním je to napravit a doručit ti krásný a inspirativní prostor. Proto nás neváhej kontaktovat, společně posoudíme situaci a budeme se snažit nalézt to nejlepší řešení.