Interiér v podzimním kabátu

podzimni-interier-smash-monday-uvodni-fotka-jpeg-1

S příchodem pozdního podzimu a změnou venkovních teplot máme stále větší potřebu se cítit fyzicky i vizuálně v teple, útulně, v bezpečí a pomalu se chystat na dlouhou zimu. A s tím přichází i příležitost pro to, vyřádit se v našich domovech. Tak, aby se všichni v domácnosti cítili správně podzimně-zimně naladeni.

  • 1 Podzimnější polštářek neexistuje

  • 2 Něco jako ovečka

  • 3 Měkká deka, základ podzimního domova

  • 4 Svícnů není nikdy dost

  • 5 Františci trošku stylověji!

  • 6 Květina, která vydrží vše

  • 7 Světlo pro tu pravou podzimní atmosféru

S příchodem pozdního podzimu a změnou venkovních teplot máme stále větší potřebu se cítit fyzicky i vizuálně v teple, útulně, v bezpečí a pomalu se chystat na dlouhou zimu. A s tím přichází i příležitost pro to, vyřádit se v našich domovech. Tak, aby se všichni v domácnosti cítili správně podzimně-zimně naladeni. Na jaře a v létě automaticky saháme po světlejších barvách a studenějších materiálech, na podzim a v zimě si přejeme interiér temnější a teplejší (a nejlépe co nejchundelatější). Interiér, u kterého víme, že nás bude nutit zůstávat co nejdéle doma a že nás nebude chtít pustit do práce (ahoj, pohodlné křesílko s chlupatým polštářkem a knížko, co nejde odložit).

K takové změně někdy stačí opravdu i málo a z chladného prostoru vznikne teplý, útulný, podzimně-zimní prostor. A jak tedy na to? Zde je pár našich tipů, jak na tu pravou domácí podzimní pohodu.

1. & 2. POLŠTÁŘKY

Měnit povlaky, klidně často, ale chytře. Proto si pořiďte výplně polštářků, na které jsou běžně v obchodech dostupné obaly. 50x50cm či 40x40cm je rozměr, na který obvykle snadno najdete potah podle vašich představ. Díky tomu nebude nutné kupovat každou sezónu nový polštář a postačí vám výměna potahu. Čím chundelatější materiály a jemnější textury, tím lépe. Bouclé, samet, vlna manšestr nebo klidně vše dohromady? I mix materiálů zimní interiér jednoduše snese. Pevnější materiály zateplí, dodají hloubku a ruku na srdce.. kdo nemá rád chlupaté, teplé polštářky? 

3. DEČKY, DEKY, PLÉDY

Kašmírové, vlněné, pletené – cokoliv, co vás u večerního filmu nebo čtení zahřeje, je vítáno. Vyplatí se investovat do kvalitního materiálu v nadčasové barvě či vzoru. Deka tak vydrží leta, stejně jako kvalitní kašmírový svetr.

4. A 5. BUDIŽ SVĚTLO… A VŮNĚ!

Svíčky v různých provedeních, svícny a světlo zapálených svíček vytvoří doma tu nejpříjemnější atmosféru. Proto kombinujte různé výšky a velikosti svícnů. Dodají interiéru hloubku a tajemnost. Pokud si při dekorování nevíte rady, zkuste pravidlo „tří“. To říká, že věci uspořádané do lichých uskupení jsou pro lidi přitažlivější a efektivnější, než jakékoliv číslo sudé. Skvěle tak funguje i seskupení po pěti nebo devíti. Takže dekorujte.. a nejlépe v lichém počtu. A co třeba přidat ještě františka? 

6. SUŠENÉ KVĚTINY

Suště vše, co vám přijde pod ruku – Kdo s námi sdílí radost z čerstvě nakoupených květin na Jiřáku? Není nic krásnějšího, než čerstvá květina u nás doma ve váze. Milujeme to tak, že se květiny snažíme pokaždé udržet co nejdéle naživu a i jemně skleslá květina nám dokáže udělat pořádnou radost. V zimních měsících, kdy je nabídka čerstvých květin omezenější, sušíme, co můžeme (a nejlépe začínáme už v létě – schované kytky z léta v podzimních tónech jsou nádherné). Cokoliv z našeho pugétu, co bude vypadat hezky i usušené si necháváme „na později“. Eukalyptus, Pampová tráva, Hortenzie, Vlčí mák… Přísaháme vám, i taková dekorace bude ve vašem domově vypadat skvěle!

7. A ZASE TO SVĚTLO

Tentokrát jen v jiné podobě. Stolní lampičky, dekorativní světlo nebo stojací lampy. Světlo na různých místech domova, klidně i malé, decentní bodové, se postará o to pravé romantické večerní ambiente.

Nebojte se přidat i tmavší barvy, než na jaké jste normálně zvyklí.. šedá, hnědá, taupe, burgundy, okrová. Inspirujte se venku, z padajícího listí, z podzimní Stromovky, z barvy teplého cappuccina s ovesným mlékem z Miners (Aničky nejoblíbenější nápoj, mléko a také barva) , z čokoládového kabátu kamarádky, z voňavého svařáku z trhu nebo z čerstvě upečených skořicových šneků z vaší oblíbené pekárny. Inspirace je všude kolem nás, stačí jen otevřít oči.

podzimni-interier-smash-monday-picture1-jpeg